Quattro najlepsze z teorii i praktyki! Zdawalność egzaminów na prawo jazdy za 1 kwartał 2017Plan

1. Nowa sposób publikacji wyników zdawalności.

2. Podział szkół nauki jazdy na grupy wielkościowe pozostał.

3. Wyniki Zdawalności Quattro w Nowym Sączu

4. Podsumowanie

 

 

1. Nowy sposób publikacji wyników zdawalności.

Po raz pierwszy Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Nowego Sącza opublikował wyniki zdawalności biorąc pod uwagę wszystkie podejścia do egzaminów a nie tak jak do tej pory tylko pierwsze. Co to zmienia? Poprzednio wyniki obejmowały tylko tych, którzy podchodzili do egzaminu po raz pierwszy. Natomiast pozostali wrzucani byli do jednego worka jako ci, którzy po prostu zdali egzamin po kolejnych podejściach. Niestety poprzednie wyniki nie brały pod uwagę za którym razem zdali.

Przykład: Zdawalność Quattro z 2 półrocze 2016 wynosiła 50,76% i taki odsetek kursantów z tej szkoły zdał z pierwszym razem. 49,24% kursantów nie zdało za pierwszym razem i tyle. Na główny wynik nie wpływała ilość podejść do egzaminów osób, które nie zdały za pierwszym razem.

Obecnie wyniki rozpatruje się inaczej. Liczbę osób zdających za pierwszym razem dzieli się przez ilość wszystkich podejść do egzaminów przez kursantów z danej szkoły. Jeśli ktoś ekstremalnie podchodził do egzaminu np. 10 razy, to taki wynik automatycznie obniża zdawalność. Wcześniej brano pod uwagę tylko pierwsze podejścia, więc wartości procentowe były wyższe.


W efekcie zdawalność obrazowała jak dobrze szkoła przygotowała kursantów do zdania egzaminu za pierwszym razem. Nie obejmowała ona aspektu przygotowania kursantów z gorszymi predyspozycjami, których szanse na zdanie egzaminu były mniejsze. Obecne wyniki statystyczne przedstawiają obraz umiejętności wszystkich kursantów, zatem nie tylko tych, którzy zdali za pierwszym razem. Jest to wg mnie rozsądne. 

 

Ponadto wyniki prezentowane są nie za półrocze tylko za kwartał i tak też to będzie teraz prowadzone. Wynika to ze zmiany w zapisach ustawy (art. 43 ust. 1 pkt 6 ustawy  z dnia 5 stycznia 2011r.; Dz. U. Z 2016r., poz. 627 ze zmianami).


2. Podział szkół nauki jazdy na grupy wielkościowe pozostał

Podobnie jak w poprzednich latach wyniki są podzielone na 4 grupy w zależności od ilości podejść do egzaminów:

  • Powyżej 101 – największe szkoły jazdy 
  • 51-100 – szkoły o średniej wielkości
  • 21-50 – szkoły małe
  • 1-20 – bardzo małe ośrodki

Należy zaznaczyć, że tym razem nie jest to ilość egzaminowanych (kursantów), jak to jest opisane w oficjalnym raporcie Urzędu Miasta tylko ilość podejść do egzaminu. Jeden kursant mógł podchodzić do egzaminu kilkukrotnie. Tą uwagę przekażę osobiście do inspektora urzędu miasta, który opracowuje te wyniki.


3. Wyniki Zdawalności Quattro w Nowym Sączu

 

Z przyjemnością możemy się pochwalić najlepszymi wynikami w Nowym Sączu. Zgarnęliśmy oba pierwsze miejsca spośród największych szkół jazdy w Nowym Sączu.

 

58.17% to najwyższa zdawalność egzaminów teoretycznych, uzyskana przez szkołę jazdy Quattro w grupie największych szkół w mieście.

Zdawalność egzaminów na prawo jazdy - część teoretyczna
 

Oznacza to, że 41.83% podchodziło do egzaminu dwa lub więcej razy. Im więcej podejść do egzaminów tym niższy udział procentowy zdających za pierwszym razem. Wniosek jest jasny: nawet jeśli komuś podwinęła się noga na pierwszym terminie to większość zdawała za drugim razem. Mało jest osób, które zdawały za trzecim razem lub gorzej. Wynik ten potwierdza najwyższą jakość w przygotowaniu do egzaminu państwowego na prawo jazdy.

 

41.28% to najwyższa zdawalność egzaminów praktycznych, uzyskana przez szkołę jazdy Quattro w grupie największych szkół w mieście.

Zdawalność egzaminów na prawo jazdy - część praktyczna

Oznacza to, że 58.72% podchodziło do egzaminu dwa lub więcej razy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zdawalności Quattro w poprzednich latach. Znajdziesz je tutaj Wyniki te są również porównane z wynikami zdawalności ośrodka egzaminacyjnego w Nowym Sączu.

Zdawalność egzaminów na prawo jazdy - Quattro

 

Wyniki zdawalności szkół jazdy pozostałych grup oraz innych kategorii prawa jazdy dostępne są na oficjalnej stronie miasta Nowego Sącza. Znajdziecie je tutajWyniki zdawalności szkół jazdy wszystkich kategorii prawa jazdy na oficjalnej stronie miasta Nowego Sącza


4. Podsumowanie

Czy rzeczywiście zmiany w sposobie przedstawiania wyników zdawalności wyjdą na lepsze?

Ciężko jednoznacznie powiedzieć. Zdania z pewnością są podzielone. Wyniki kwartalne zamiast półrocznych budzą wątpliwości, ponieważ okres ten może okazać się za krótki by wyniki były miarodajne. Z drugiej strony po pierwszym roku będzie można poprowadzić krzywą obrazującą wahania poziomu w tych wynikach, które w  pewnym stopniu wskażą poziom szkolenia. To jednak szkoły będą musiały robić na własną rękę (przypuszczalnie tylko nieliczni to zrobią).

Jeśli chodzi o wyniki za wszystkie podejścia, to pomysł na pewno nie jest zły, gdyż rzeczywiście nie pomija tych, którzy nie zdają egzaminu za pierwszym razem. A przecież zdarza się, że nawet kursanci o wysokich umiejętnościach oblewają ten egzamin. A dzieje się tak choćby przez stres czy nawet ludzki błąd, a taki przydarzyć się może nawet najbardziej sprawnemu kierowcy.


Cieszymy się, że Quattro po raz kolejny udowadnia najwyższy poziom jakości szkolenia pod kątem przygotowania do egzaminu. Przy tej okazji muszę zaznaczyć, że wynik zdawalności nie zawsze idzie w parze z całościowym wynikiem oceny jakości szkolenia. Żeby ocenić szkołę jazdy trzeba przeanalizować kilka punktów a ich listę znajdziecie tutaj 


Quattro ma najwiyższa zdawalność zarówno z teorii jak i praktyki za 1 kwartał 2017

Liczy się również indywidualna satysfakcja każdego kursanta, jego poczucie pewności siebie za kierownicą oraz pewność w podejściu do prowadzenia pojazdu innego niż egzaminacyjny. To uzyskuje się dzięki konsekwentnej pracy na przestrzeni całego kursu oraz pełnego zaangażowania grupy szkoleniowców prowadzących danego kursanta. 


Dlatego tak ważne jest to, co o szkole piszą kursanci. Quattro zadbało o to, aby opinie w sieci były potwierdzane przez Facebooka i zyskiwały pełną wiarygodność. Wszelkie inne opinie bardzo łatwo podrobić. Każdy właściciel strony może bez większego problemu napisać je sam. Co innego, gdy pojawia się swego rodzaju „podpis Facebokowy”, który pozwala zweryfikować czy opiniodawca jest rzeczywistym kursantem czy też nieuczciwym użytkownikiem Internetu. Opinie o Quattro można poczytać tutaj Zwracajcie na to uwagę.

 

Życzę wszystkim trafnego podejmowania decyzji o wyborze szkoły jazdy. A już w lipcu powinny pojawić się kolejne wyniki zdawalności, tym razem z drugi kwartał 2017. Obiecuję, że tym razem artykuł na ten temat pojawi się od razu po publikacji Urzędu Miasta.

 

 

Autor wpisu, zdjęć i grafiki: Marek Kasprzyk | Właściciel | Quattro | www.quattro.szkola.pl

Więcej o autorze: Profil na Facebooku
Dodaj swój komentarz: poniżej za pośrednictwem Facebooka
Kontakt: blog@quattro.szkola.pl 

Quattro w Social Media:
Facebook  |  Instagram  |  You Tube  |  Snapchat  |  Twitter  |  Google+ Nowy Sacz  |  Google+ Kraków

2017-06-29 13:13:29Quattro Sp. z o.o.

Jak rozpoznać niedzielnego kierowcę zanim Cię zaskoczy?

18 Kwiecień 2017

Szkoły jazdy, które uczą jazdy na pamięć, wyrabiają w kursancie bardzo złe nawyki, nie uczą dobrych postaw, elastyczności w podejściu do ruchu drogowego, wyobraźni oraz zdolności do bezpiecznych reakcji. Taki właśnie jest niedzielny kierowca. On nigdy nie jeździ wzorowo. Choć nie do końca czuje się za kierownicą pewnie, nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie on jest przysłowiowym niedzielnym kierowcą. W tym artykule, znajdziesz odpowiedź na takie pytania: Po czym rozpoznać niedzielnego kierowcę? Jakie są typowe zachowania niedzielnego kierowcy? Jak zachować się w stosunku do niedzielnego kierowcy w celu zachowania maksimum bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego?

czytaj dalej
Obsługa Suzuki Baleno - jak poradzić sobie na egzaminie na prawo jazdy?

Obsługa Suzuki Baleno. Jak poradzić sobie na egzaminie na prawo jazdy?

6 Kwiecień 2017

Od października 2016 w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu egzaminy państwowe na prawo jazdy kategorii B przeprowadzane są na Suzuki Baleno. Obsługa tego pojazdu nie jest skomplikowana, ponieważ elementy które trzeba wskazać ułożone są standardowo dla tej klasy pojazdów. Warto jednak zapoznać się z budową tego pojazdu, aby bez stresu pokonać pierwsze wyzwania egzaminu. Powinieneś umieć wskazać gdzie i przy użyciu jakich przyrządów lub wskaźników sprawdza się poziom odpowiednich płynów w pojeździe. Musisz znać nazwy świateł zewnętrznych i umieć je sprawdzić. Grafiki, które prezentujemy obrazują to najlepiej.

czytaj dalej

Co warto mieć w bagażniku oprócz tego co trzeba?

18 Marzec 2017

Bagażnik auta to zwykle bardzo pojemne miejsce, które na pierwszy rzut oka w cale może się takie nie wydawać. Najważniejsze, aby niezależnie od tego co przewozimy, robić to bezpiecznie oraz być  przygotowanym na wszystkie… no może na większość sytuacji drogowych i nie tylko. Pomysły tu opisane oparte są na doświadczeniach własnych oraz tych nabytych w trakcie realizacji kursów na prawo jazdy w Krakowie i Nowym Sączu. Pojazdy szkoły jazdy są intensywnie eksploatowane, średnio po 12 godzin dziennie w trybie 6 dni na tydzień, przez większość część roku. Taka intensywność narzuca nam konieczność doskonałego przygotowania, aby kurs nauki jazdy przebiegał komfortowo, bezpiecznie i bez zakłóceń. 

czytaj dalej

Czy kobiety naprawdę nie potrafią prowadzić?

10 Marzec 2017

To, że kobiety nie potrafią prowadzić auta i w ogóle pojazdów mechanicznych dla wielu mężczyzn jest pewne. Pytanie skąd ta pewność? Czy predyspozycje kobiet do prowadzenia samochodu są rzeczywiście słabsze? Czy kobiety w ogóle powinny prowadzić samochód? Która płeć jest bardziej bezpieczna na drodze? Jakie błędy zarzuca się obu płciom? Na co najczęściej narzekają za kierownicą kobiety i mężczyźni? Czym różnią się style prowadzenia pojazdów obu płci? Czy w procesie nauki jazdy można wpłynąć na wyeliminowanie walki płci w tej kwestii? Czy kształtowanie tolerancyjnych postaw jeszcze w szkole jazdy na kursie na prawo jazdy da pożądany efekt? Jak obie płci reagują na pojazdy nauki jazdy w Krakowie i Nowym Sączu w trakcie szkolenia?

czytaj dalej

Jak dobrze wymienić koło ?

28 Luty 2017

Kapeć wcześniej czy później czeka każdego. Lepiej na taką ewentualność być dobrze przygotowanym. Przed podróżą, zwłaszcza dłuższą, trzeba koniecznie upewnić się, że w aucie jest komplet sprzętu do wymiany koła na zapasowe. Oczywiście trzeba pamiętać o utrzymaniu koła zapasowego w dobrym stanie. To może jednak nie wystarczyć. Wcześniej trzeba dowiedzieć się jak to zrobić bezpiecznie. Wymiana koła nie jest wcale niczym skomplikowanym. Nie wymaga również użycia dużej siły. W tym artykule opisuję krok po kroku co trzeba zrobić aby wymiana koła poszła gładko. W pojazdach szkoły jazdy opony często są uszkadzane, dlatego instruktorzy nauki jazdy zawsze wiedzą co robić.

czytaj dalej

Jak dobrać najlepsze opony by nie przepłacić?

16 Luty 2017

Streszczenie: Prawidłowy dobór opon do własnego pojazdu to jedna z najważniejszych rzeczy jakie należy zrobić w ramach utrzymania wysokiego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Żeby zrobić to dobrze nie warto się spieszyć a zwłaszcza kupować tzw. opon "okazyjnych", które kuszą wspaniałą ceną. Niekoniecznie trzeba też wydawać fortunę. Najpierw warto poznać parametry opon we własnym aucie a także jednostki jakimi się je opisuje np. indeks prędkości. Dobierając opony do pojazdu szkoleniowego nauki jazdy staramy się brać także pod uwagę specyficzny sposób ich użytkowania. Tobie również to polecam. Dopiero jak poukładasz te informacje możesz zabierać się za własne poszukiwania. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to teraz jest najlepszy czas.

czytaj dalej

Czy Quattro spełnia oczekiwania kursantów? Ankieta satysfakcji klienta. Wyniki za rok 2016.

8 Luty 2017

Streszczenie: Wprowadzając nową stronę internetową zdecydowaliśmy się na publikowanie aktualnych wyników ankiet satysfakcji klienta Quattro. Z tego co nam wiadomo jesteśmy pierwszą szkołą jazdy w Polsce, która to robi. Nie boimy się Opinie naszych klientów. Wręcz przeciwnie, prosimy o nią, bo chcemy z niej skorzystać. Robimy to już od lat. Nasza ankieta jest stale rozwijana. Teraz przedstawiamy nie tylko wyniki, ale również to jak jest zbudowana. Narażamy się przez to na ekspozycję tajemnic handlowych naszej firmy. W tym przypadku jednak nie mamy nic przeciwko, gdyż służy to rozwojowi branży szkolenia kierowców. Jeśli inne ośrodki szkolenia kierowców z tego skorzystają i wprowadzą podobną ankietę, to w porządku. Nawet nas to ucieszy. Służy ona klientowi, który powinien mieć ...

czytaj dalej

Jak w zimie dbać o szyby w samochodzie by jeździć bezpiecznie?

24 Styczeń 2017

Streszczenie: Dobry kurs na prawo jazdy obfituje w informacje dotyczące samej nauki jazdy ale również prawidłowego dbania o pojazd o różnych porach roku. To właśnie zimą należy szczególnie dbać o pojazd. Zimą najbardziej uciążliwa jest walka z zamarzniętymi szybami. Instruktorzy nauki jazdy o tej porze roku często na przygotowanie pojazdu muszą poświęcić kilkanaście minut. Kursant tego ciężaru nie odczuwa. Jednak po pozytywnie zaliczonym egzaminie państwowym na prawo jazdy w Krakowie, Nowym Sączu czy innych polskich miastach uzyskuje wymarzone prawo jazdy i wsiada do wlasnego auta. Wraz z tym przywilejem przejmuje rownież finkcję dbania o pojazd. Jak najwygodniej i najskuteczniej zatroszczyć się o szyby swojego auta w zimie dowiesz się z tego artykułu.

czytaj dalej
Podsumowanie roku 2016 w branży nauka jazdy w polskich szkołach.

Podsumowanie 2016 roku. Jak będzie wyglądała ścieżka do prawa jazdy w 2017?

10 Styczeń 2017

W roku 2013 przez wprowadzane ustawy branżę szkolenia kierowców obrócono do góry nogami. Zmiany w prawie są jednak koniecznością. Nie wszystkie nowe pomysły przyjmują się jednak od razu. Weryfikuje je rzeczywistość. Mamy do czynienia z amatorstwem i bałaganem gdy zawodzi przygotowanie merytoryczne oraz jakość wdrażania tak ważnych ustaw. Z tym temat prawa jazdy łączyć się nie może. W grę wchodzi przecież  nasze bezpieczeństwo. Rok 2016 miał być rokiem zmian, podobnie jak rok 2015. Tych jednak się nie doczekaliśmy. Natomiast wokół tematów: prawo jazdy, nauka jazdyegzamin na prawo jazdyszkoła jazdy jest jak zwykle sporo hałasu. I nie ważne czy chodzi o Kraków czy Nowy Sącz

czytaj dalej

Nie taka zima straszna. Dlaczego warto robić kurs na prawo jazdy na śniegu i lodzie?

16 Grudzień 2016

Kursanci boją się zimy, dlatego kurs nauki jazdy odkładają na wiosnę lub spieszą się by jeszcze jesienią zdobyć upragnione prawo jazdy. Dowiedz się dlaczego nauka jazdy w zimie pozwoli ci raz na zawsze pozbyć się lęku przed warunkami drogowymi typowymi dla tej pory roku. Poznaj wszystkie argumenty przemawiające za tym, że egzamin na prawo jazdy łatwiej zdać właśnie w zimie. Zanim podejdziesz do tematu kursu zapoznaj sie z trzema kwestiami: Prawo jazdy Kraków - zbadaj specyfikę ścieżki do uzyskania tego dokumentu w Krakowie i Nowym Sączu | Nauka jazdy Kraków - poczytaj o tym czym różni się nauka jazdy w dużym i małym mieście | Szkoła jazdy Kraków - zbadaj czym mogą różnić się od siebie szkoły jazdy i czy spełniają wszystkie twoje oczekiwania.

czytaj dalej