Quattro. Szkoła Nauki Jazdy
w czołówce rankingów zdawalności. 
Wybierz swoje miasto

Blog Szkoły Jazdy Quattro - praktyczne informacje z zakresu:
Nauka jazdy i kursy prawa jazdy w Krakowie i Nowym Sączu

Zmiany przepisów w prawie jazdy młodych kierowców wchodzą 4 czerwca 2018

Co czeka młodych kierowców po zmianach w prawie jazdy 4 czerwca 2018? Dwuletni okres próbny, w trakcie którego można utracić prawo jazdy i zostać skierowanym na ponowny kurs nauki jazdy. Dodatkowe szkolenia teoretyczne w ośrodku egzaminacyjnym i praktyczne w ODTJ, za które kierowca zapłaci 300zl. Wizyta u Starosty z zaświadczeniem o odbyciu kursów. Ograniczenia prędkości na wszystkich drogach. Oznakowanie pojazdu zielonym listkiem. Zakaz pracy oraz prowadzenia firmy w której wymagane jest prowadzenie samochodu. Możliwe wydłużenie okresu próbnego o kolejne 2 lata po 3 wykroczeniach. To wszystko dla kierowców, którzy odbiorą prawo jazdy po 4.06.2018. Czy warto się pospieszyć i zrobić kurs na prawo jazdy przedc zmianami?

czytaj dalej2018-01-29 13:54:35Quattro Sp. z o.o.

Quattro ponownie najlepsze w nauce teorii i praktyki! Wyniki zdawalności na prawo jazdy za 3 kwartał 2017.

Quattro znowu zgarnia wszystkie trofea, dokładnie tak jak w 1 kwartale 2017. Z teorii wygrywa z wynikiem 64,4% i wyprzedza Atut o 1,1% i Hejmeja o 7,9%.  Z praktyki miażdży Hejmeja aż o 5,8% i Atut o 7,6%. MORD Nowy Sącz opublikował swoje wyniki zdawalności za okres pierwszego półrocza 2017. Quattro jest od niego lepsze średnio o 9%. Dowodzi to jak daleko szkoła ta zostawia za plecami inne w tej kwestii. To przepaść, która już od lat wyróżnia Quattro. W tym świetle warto zastanowić się na ile warto postawić na szkoły takie jak Quattro, w których kursy są droższe, ale zapewniają skuteczną naukę w fajnej atmosferze z gwarancją świetnych wyników, oszczędności czasu i braku dodatkowych wydatków na egzaminy poprawkowe. Jak wybierać z głową?

czytaj dalej2017-12-01 01:21:25Quattro Sp. z o.o.

Quattro najlepsze z praktyki! Jaka jest zdawalność egzaminów na prawo jazdy za 2 kwartał 2017?

Quattro ponownie na szczycie rankingu zdawalności szkół nauki jazdy. W 1 kwartale zgarnęliśmy oba najwyższe miejsca na podium. Quattro ponownie na podium, tak od lat i nie zanosi się na zmiany. Z praktyki deklasujemy konkurencję - 1 MIEJSCE wyprzedzając aż o 8,5% szkołę Hejmeja i ponad 10% Atut. W poprzednim kwartale też wygraliśmy, lecz przewaga nie była tak duża (3%). Z teorii w poprzednim kwartale byliśmy również pierwsi. Teraz jesteśmy na 2 miejscu ze zdawalnością wciąż większą od 50% (54,29%). MORD opublikował swoje wyniki zdawalności za okres pierwszego półrocza 2017. Quattro jest lepsze średnio o 10%. Wskazują one jak daleko wyprzedzamy średnią zdawalność wszystkich szkół jazdy z tego regionu. To przepaść, która już od lat wyróżnia Quattro

czytaj dalej2017-11-04 12:03:39Quattro Sp. z o.o.

Czy Quattro spełnia oczekiwania kursantów? Ankieta satysfakcji klienta - wyniki za 1 półrocze 2017r. (#2)

Ostatnio publikowałem wyniki ankiet za cały rok 2016, teraz prezentuję za półrocze - pierwsze z 2017. Te wyniki porównałem do tych z poprzedniego półrocza, co jest bardziej miarodajne. Z tego co mi wiadomo Quattro jest pierwszą szkołą jazdy w Polsce, która takie wyniki publikuje na swojej oficjalnej stronie. Wyniki są ciekawe i warto je poznać przed wyborem szkoły jazdy. Polecam również dwa ostatnie artykuły w których poruszałem temat tabu w branży szkolenia kierowców: #1Dlaczego nie prowadzi się ankiet? #2 Jak wdrożyć ankietę? Uważam, że klient powinien mieć możliwość wypowiedzenia się i wskazania firmie co można w niej ulepszyć. W ten sposób branża szkolenia kierowców stawje się bardziej profesjonalna przez co mocniejsza i bardziej poważana. 

czytaj dalej2017-10-26 19:02:42Quattro Sp. z o.o.

Jak w 10 krokach wdrożyć Ankietę Satysfakcji Klienta w szkole jazdy?

10 kroków w zupełności wystarczy, aby bez problemu wdrożyć i regularnie prowadzić profesjonalną ankietę satysfakcji klienta w swojej szkole jazdy. Oczywiście trzeba mieć co wdrażać. Najpierw układasz pytania, potem dobierasz system odpowiedzi a na końcu dobierasz szatę graficzną. Wówczas przechodzisz do procesu przeprowadzania ankiet wśród swoich kursantów. Musisz dobrać najlepszy moment by kursanci nie odmawiali. Musisz wiedzieć jak generować raporty okresowe a potem je analizować. Musisz znaleźć czas na przekazanie wniosków swojej kadrze. Na końcu musisz uzbroić się w cierpliwość, bo na wyniki trzeba czekać. Gwarantuję Ci, że jak dobrze wykonasz swoje zadanie, to Twoja szkoła jazdy będzie rozwijać się coraz szybciej przyciągając do siebie nowych kursantów.

czytaj dalej2017-10-09 13:34:07Quattro Sp. z o.o.

10 powodów dla których szkoły jazdy nie przeprowadzają ankiet satysfakcji klienta

Czy w polskich szkołach jazdy niechęć do badania opinii swoich kursantów jest standardem? Na to niestety wskazuje badanie jakie przeprowadziłem. Dlaczego tak jest? Postarałem się odnaleźć 10 głównych powodów, dla których szkoły jazdy nie chcą wykorzystać popularnego narzędzia do prowadzenia badań satysfakcji klienta. Ankieta jest czymś najprostszym co można zrobić. Opracowanie własnej ankiety nie jest trudne. Przeprowadzanie tego wymaga konsekwencji. Jednak czy nie warto poświęcić temu czas aby uzyskać kluczowe informacje, dzięki którym rozwija się firmę? W Polsce najwidoczniej nie warto. Poznajcie powody a może uda mi się otworzyć oczy przynajmniej niektórym szkołom jazdy i zachęcić do robienia tego.

czytaj dalej2017-10-02 18:36:13Quattro Sp. z o.o.

Profesjonalna Szkoła Jazdy Quattro

Specjalizuje się w przeprowadzaniu kursów prawa jazdy kategorii B.

Quattro to szkoła jazdy budowana od podstaw na trwałych i mocnych wartościach. Z roku na rok rozwija standardy działań zarówno edukacyjnych jak i organizacyjnych. Utrzymuje stały rozwój jakości kursów na prawo jazdy. Nasze oddziały: Kraków i Nowy Sącz dostępne są w łatwy sposób ze wzgledu na lokalizację biur szkoły w centrum miasta.
Dowiedz się dlaczego aż tylu kursantów wybiera Quattro >

Co? Prawo jazdy, szkoła jazdy i nauka jazdy. Gdzie? Kraków i Nowy Sącz. Dlaczego? Bo to nasza pasja, to nasze życie.

Naszą pracę wykonujemy z przyjemnością. To przenosi się na atmosferę, która panuje w naszej szkole. Kursanci to widzą, chwalą i doceniają. Nauka jazdy w Krakowie i Nowym Sączu to nasza wspaniała codzienność.

Skuteczny system szkolenia kandydatów na kierowców wypracowaliśmy na przestrzeni wielu lat doświadczeń. Nasz styl edukacji konsekwentnie realizujemy i rozwijamy. System szkolenia to przede wszystkim dobrze przygotowany plan nauki. Rozpoczynamy od zajęć teoretycznych, dobieramy najlepsze materiały szkoleniowe w postaci podręcznika kierowcy, aktualnych testów egzaminacyjnych oraz modułu do nauki w formie elektronicznej.

Każdy może być kierowcą. Tempo rozwoju umiejętności prowadzenia pojazdu zależy od indywidualnych predyspozycji kandydata na kierowcę i optymalnego doboru cyklu i technik szkolenia. Newralgicznym etapem procesu szkoleniowego jest najczęściej indywidualne opracowanie planu całego szkolenia dla kursanta. Dzięki dużemu doświadczeniu, pełnemu zaangażowaniu i odpowiedniemu wyczuciu przy wprowadzaniu kursanta na wyższe poziomy trudności, możliwe jest przeprowadzenie go przez kurs gładko  i bez większego stresu. Poznaj system szkolenia SPS Quattro

Odpowiednio sterowany czas i częstotliwość zajęć w odniesieniu do poziomu kursanta są niezwykle istotne dla jego prawidłowego rozwoju. Wszystkie decyzje dotyczące procesu szkolenia na kierowcę podejmowane są przy udziale instruktora prowadzącego Szkolenie prowadzi kilku instruktorów.  Ostateczna decyzja o zakończeniu kursu i możliwości podejścia do egzaminu państwowego należy jednak do instruktora prowadzącego. Poznaj tajniki jazd szkoleniowych w Quattro 

Instruktorzy Nauki Jazdy w Quattro przechodzą złożony proces rekrutacji.

Rozpoczyna się on od szczegółowej selekcji CV i kończy na niełatwej rozmowie kwalifikacyjnej.

Badamy umiejętności instruktorskie, wiedzę z zakresu kodeksu ruchu drogowego, predyspozycje do bycia wzorowym pedagogiem. Instruktor nauki jazdy w Quattro cechuje się wysoką kulturą osobistą, otwartym i przyjaznym usposobieniem, poczuciem humoru a także żelazną cierpliwością. Kandydatów spełniających powyższe kryteria jest niewielu, ale tylko oni mają szanse dołączyć do naszego zespołu. Dowiedz się więcej o warunkach pracy w Quattro

W naszej szkole nauki jazdy instruktorzy pracują zespołowo.

Polega to przede wszystkim na właściwej komunikacji, która dotyczy prowadzonych przez nich kursów prawa jazdy. 

Instruktorzy wymieniają się opiniami na temat różnych zdarzeń, przypadków szkoleniowych, rozwiązań komunikacyjnych w ruchu drogowym, skomplikowanych sytuacji, które napotykają w ruchu drogowym. Kursanci szkoleni są średnio przez dwóch lub trzech instruktorów nauki jazdy. Trudno wyobrazić sobie sprawny i w pełni efektywny przebieg szkolenia bez właściwej komunikacji między nimi.
Instruktorzy informują się o poziomie kursanta. Komentują jego postępy oraz ewentualne trudności, na które trzeba zwracać uwagę. W efekcie dobierają najlepsze podejście do kursanta oraz wyznaczają trafne zadania i cele na kolejne etapy szkolenia. Zobacz profile wszystkich instruktorów Quattro

W ten sposób naszym instruktorom udaje się doprowadzać zdecydowaną większość naszych kursantów do zdanego pozytywnie egzaminu wewnętrznego już po obowiązkowych 30 godzinach jazd szkoleniowych.
Sprawdź dlaczego tak ważny jest egzamin wewnętrzny

Stale rozwijamy umiejętności nauki jazdy i prowadzenia wykładów na kursach prawa jazdy w naszej szkole w Krakowie i Nowym Sączu

Kierownik Ośrodka Szkolenia Kierowców przeprowadza jazdy obserwacyjne w trakcie których instruktor poddawany jest obserwacji i ocenie.

Badamy wszystkie aspekty dotyczące prawidłowego sposobu prowadzenia zajęć z zakresu nauki jazdy:

- technika szkolenia
- rozwój wyobraźni i kultury jazdy kierowcy
- kontakt z kursantem 
- cechy charakteru typowe dla wzorowego instruktora 

W kontekście techniki szkolenia interesują nas:
- jakość i częstotliwość komentarzy - umiejętność reakcji na błędy kursanta
- kreatywne obrazowanie źródła błędów - optymalne balansowanie między krytyką i pochwałą
- odpowiedni akcent na ecodriving - bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

Z działu rozwoju wyobraźni i kultury zwracamy uwagę na:
- intensywność stymulacji rozwoju przez prawidłowe obrazowanie potencjalnych sytuacji na drodze
- uświadamianie zjawiska zasady ograniczonego zaufania
- uświadamianie powszechnego w Polsce zjawiska szerokiej nadinterpretacji prawa o ruchu drogowym oraz sporej niewiedzy w tym temacie

W kwestii kontaktu z kursantem badamy:
- umiejętność kontaktu zarówno werbalnego jak i niewerbalnego
- właściwego tonu głosu
- sposobu wydawania komend instruktorskich (np. w jakim kierunku jechać)
- umiejętne poruszanie się między tematami szkoleniowymi a pozostałymi, co ma duży wpływ na ogólną atmosferę w trakcie szkolenia i procentuje świetnymi wynikami

Badając charakter instruktora nauki jazdy zwracamy uwagę na:
- kulturę osobistą - charyzmę - elokwencję - cierpliwość - poczucie humoru - pasję i zaangażowanie - umiejętność wzbudzania autorytetu

Dowiesz się co konkretnie kursanci mówią o swoich instruktorach prowadzących i wykładowcach oraz innych aspektach związanych z działalnością ośrodka szkolenia kieowców. Poznaj wyniki ankiet satysfakcji klienta

Nasi menedżerowie i kierownicy pracuja z instruktorami na zasadzie partnerskiej i wspólnie osiagaja sukcesy.

1. Wysoka zdawalność egzaminów państwowych na prawo jazdy.

Poznaj szczegółowe wyniki zdawalności Quattro

2. Cenne opinie naszych kursantów zatwierdzane profilami Facebooka.

Poznaj opinie naszych kursantów

3. Wysoka rozpoznawalność naszej szkoły jazdy w Krakowie i Nowym Sączu. 

Quattro to jedna z nielicznych szkół jazdy w Polsce, która posiada oddziały w dużych miastach. Szkoła jazdy zazwyczaj składa się z głównego oddziału w dużym mieście i ewentualnie pododdziałów w pobliskich mniejszych miejscowościach. Możliwość realizacji kursów nauki jazdy w dużych miastach pozwla nam docierać do bardzo dużej grupy kursantów, zbierać cenne doświadczenie i stale się rozwijać.
Cieszymy się na wieść o stale rosnącej liczbie kursantów. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego kursanci tak często ufają i wybierają Quattro, koniecznie sprawdź tutaj

Jazdy doszkalające w Krakowie i Nowym Sączu.

Polecamy je wszystkim, którzy chcą sprawnie zdać egzamin na prawo jazdy. To kolejny element z którego nasza szkoła jest bardzo znana.

Jazdy doszkalające, znane też pod nazwą jazd dodatkowych, są popularną formą szkolenia kierowców zarówno w Krakowie jak i Nowym Sączu. Jazdy te służą najcześciej bezpośredniemu przygotowaniu do zaliczenia egzaminu państwowego 

Jazdy wykonujemy najczęściej tuż przed samym egzaminem, czasem nawet w tym samym. Jak się okazuje takie podejście przynosi świetne rezultaty. Kursanci wchodzą na egzamin z dużą pewnością siebie i zdają go najczęściej za pierwszym razem. Dobry kurs prawa jazdy to podstawowa metoda redukcji stresu na egzamine państwowym. 

Ośrodek szkolenia kierowców w Krakowie i Nowym Sączu to złożony organizm, który wymaga sporej uwagi, stałej koncentracji, anielskiej cierpliwości i nieustannej troski. Zdawalność szkoły jazdy  jest statystycznym wynikiem dobrej organizowacji oraz umiejętnie dobranego zespołu instruktorów nauki jazdy, pracowników biura obsługi klienta, administracji oraz kadry menedżerów. W Quattro udowadniamy wszelkie tezy postawione powyżej. Cieszymy się, że nasza ciężka praca przynosi efekty w postaci zadowolonych z nas kursantów. 

Nasza szkoła jazdy to suma pasji, ciężkiej pracy i konsekwencji.

Pozwala nam to spełniać się zawodowo, osiagać sukcesy i realizować marzenia.

Cieszymy się każdym, nawet najmniejszym sukcesem. Dokładamy wszelkich starań, aby szkoła jazdy Quattro z roku na rok stawała się coraz lepsza, nowocześniejsza i przyciągała stale szersze rzesze kursantów czy to w Krakowie, Nowym Sączu czy innych miastach w których pomarańczowe samochody Quattro się pojawią.

Zachęcamy do poznania nas osobiście w naszym biurze obsługi klienta. Pamiętej, że możesz znaleźć nas w mediach społecznościowych:  
Facebook   Instagram   Snapchat    YouTube

Najlepsze opinie o naszej szkole

Polecana nauka jazdy

Prezentujemy najciekawsze opinie
wystawione przez naszych kursantów
- wszystkie potwierdzone przez Facebooka

Quattro Sp. z o.o.5

Polecam z całego serca szkołę nauki jazdy Quattro! Na pierwszym praktycznym egzaminie na prawo jazdy w Krakowie zjadł mnie stres, natomiast drugi, gdy już opanowałam emocje, zdałam bez najmniejszego problemu! I to wszystko dzięki świetnym radom, spokojnemu przekazywaniu wiedzy i profesjonalizmowi Kuby, z którym miałam większość zajęć. Dzięki luźnej atmosferze w aucie, kurs nauki jazdy zamienił się w fajną przygodę (...) Ale na pewno będę polecać krakowską szkołę jazdy Quattro wszystkim moim znajomym, którzy nadal się wahają czy w ogóle zacząć robić prawo jazdy w Krakowie. Pozdrawiam cieplutko cały zespół Quattro - najlepsza szkoła jazdy w Krakowie !

Quattro Sp. z o.o.5

Jakub to bardzo dobry instruktor nauki jazdy, miły zawsze można się z nim pośmiać. Dał radę nauczyć osobę, która nie miała zielonego pojęcia o ruchu drogowym i prowadzeniu samochodu. Da radę nauczyć i Ciebie! A także specjalne podziękowania dla Pani Kasi, która bez problemowo rozpisała mi jazdy i wszystko wyjaśniła z uśmiechem na twarzy.  Szkoła jazdy Quattro i jej instruktorzy to prawdziwa nauka jazdy zwłaszcza w Krakowie z tramwajami. 

Quattro Sp. z o.o.4

Quattro to najlepsza szkoła jazdy w Krakowie! Ciekawie prowadzone wykłady teoretyczne i świetni instruktorzy praktyk. Z całego serca polecam Karola i Rafała - dzięki nim poczułam co to przyjemność jazdy autem. Mimo, że wcześniej nigdy nie siedziałam za kółkiem, całkowicie bezstresowo i w sympatycznej atmosferze poznałam wszelkie tajniki. Quattro oddział Kraków wspaniale przygotował mnie do egzaminu państwowego na prawo jazdy i zaprzyjaźniło z samochodem. Polecam każdemu!

Quattro Sp. z o.o.4

Najlepsza szkoła jazdy w Krakowie ! Polecam wszystkim Quattro! A to ze względu na profesjonalne podejście do kursantów, sumiennie wykładaną teorię prawa jazdy oraz zajęcia praktyczne, które doskonale przygotowują do egzaminu państwowego na prawo jazdy w Krakowie na Balickiej i Nowohuckiej ! Wszyscy instruktorzy nauki jazdy są bardzo cierpliwi co jest najważniejsze kiedy dopiero zaczyna się swoją przygodę z autem. Atmosfera w samochodzie pozwala się rozluźnić co powoduje, że będziecie wyczekiwać następnych jazd! Polecam przede wszystkim instruktora Karola, dzięki któremu zdałam bez problemu za pierwszym razem, instruktora Mateusza oraz Maćka. Zatem jeśli nauka jazdy w mieście Kraków to tylko ośrodek szkolenia kierowców Quattro na Karmelickiej.

Quattro Sp. z o.o.5

Quattro to zdecydowanie jedna z najlepszych szkół jazdy w Krakowie! Szczególnie zadowolona jestem z zajęć praktycznych, dzięki którym zdałam egzamin już za pierwszym razem! Instruktorzy nauki jazdy w Quattro poza tym, że są profesjonalni i naprawdę świetnie przygotowują do egzaminu, wprowadzają fantastyczną atmosferę. W głównej mierze polecam instruktora Karola, który jest bardzo wymagający i daje mnóstwo pomocnych wskazówek. Quattro to absolutnie najlepszy wybór! Kraków to miasto w którym warto robić prawo jazdy, ale pod warunkiem, że w solidnej szkole jazdy.

Quattro Sp. z o.o.5

Długo zastanawiałam się nad prawem jazdy, ale jedna wizyta na Karmelickiej pomogła mi podjąć decyzję. Pani Kasia przesympatyczna, rozwiązała każdy problem. Teoria z Kubą na 6+. Szczerze polecam Anię, Kubę i Karola jako instruktorów nauki jazdy z Krakowa. Genialnym rozwiązaniem było to, że w ramach kursu mogłam podzielić naukę jazdy między Kraków a Nowy Sącz gdzie chciałam zdawać egzamin państwowy na prawo jazdy. Instruktorzy nauki jazdy z Nowego Sącza też mega profesjonalni, szczególnie polecam Beatę Dobrowolską, która jeździła ze mną bezpośrednio przed egzaminem i udało się!

Quattro Sp. z o.o.5

Świetna szkoła jazdy z Krakowa, egzamin na prawo jazdy zdany popisowo za pierwszym razem! więc mogę bardzo gorąco polecić! Miałem styczność głównie z dwoma instruktorami nauki jazdy z Quattro - Anią i Tomkiem. Ania jest niesamowicie zabawną i miłą osobą, od razu wyłapuje słabe strony kursanta i ćwiczy je z nim do perfekcji. Jazdy upływają w rewelacyjnej atmosferze, prowadzenie staje się niezwykłą przyjemnością! Dzięki niej jestem w 100% przygotowany do normalnej, samodzielnej jazdy, dowiedziałem się masy przydatnych wskazówek i nie boję się żadnych sytuacji na drodze. Tomek jest również bardzo sympatycznym instruktorem, który posiada ogromną wiedzę i potrafi ją przekazać. Dokładnie tłumaczy wszelkie zagadnienia odnośnie prowadzenia pojazdu od strony technicznej, dzięki czemu różne manewry nie stanowią najmniejszego problemu. Bardzo dobrze przygotowuje do egzaminu państwowego na prawo jazdy w Krakowie.

Quattro Sp. z o.o.5

Bardzo gorąco polecam instruktorkę Anię. Nauka jazdy w Krakowie z Anią to czysta przyjemność i satysfakcja z nauki nowych oraz przydatnych rzeczy. Bardzo przyjemna atmosfera jazd i indywidualne podejście do kursanta. Jeśli miałbym uczyć się na prawo jazdy w Krakowie to tylko z nią. Pozdrawiam serdecznie cały zespół Quattro Kraków – najlepsza szkoła jazdy w tym mieście!

Quattro Sp. z o.o.4

Serdecznie polecam instruktorkę, Anię, z którą miałem przyjemność jeździć. Ania posiada talent dydaktyczny i naprawdę szeroką wiedzę, którą dzieli się podczas kursu na prawo jazdy w Quattro w Krakowie. Ponadto - jest naprawdę cierpliwą osobą, Polecam wszystkim i daje najwyższą ocenę. Wspaniała instruktorka nauki jazdy w Krakowie.

Quattro Sp. z o.o.4

Bardzo polecam jazdy z p. Anią. Ma niezwykły wręcz dar przekazywania wiedzy na tematy: nauki jazdy w Krakowie oraz egzaminów na prawo jazdy – pełna ścieżka od początków czyli nauki wstępnej do samego momentu uzyskania prawka.  Przy tym jest bardzo sympatyczna, chce nauczyć kursanta, więc dużo wymaga. Godziny wyjeżdżone na szkoleniu z nią to w pełni spożytkowany czas. Polecam Anię i szkołę jazdy Kraków Quattro.