Obsługa techniczna pod maską i wewnątrz Kia Rio na egzaminie na prawo jazdy w Krakowie

Obsługa techniczna Kia Rio pod maską i wewnątrz pojazdu. Przygotowanie do egzaminu państwowego w Krakowie


Kursant w trakcie egzaminu praktycznego na prawo jazdy kat. B na placu manewrowym ma do wykonania kilka zadań. Jednym z pierwszych, o którym będzie mowa w tym artykule, jest sprawdzenie stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych bezpośrednio za przygotowanie do jazdy i za jej bezpieczeństwo. Należy zaprezentować sprawdzenie wylosowanych zagadnień (jednego płynu i jednego typu świateł) z określonej listy.

 

W przypadku Kia Rio wykonanie tego zadania może sprawić pewne trudności zwłaszcza jeśli osoba podchodzi do egzaminu po raz pierwszy i znajduje się pod wpływem stresu. Jak wspomniałem, czynności te należą do jednych z pierwszych na tym egzaminie, dlatego stres jest jeszcze większy. Z tego powodu warto się do tego zadania doskonale przygotować, żeby poszło możliwie gładko i bez zakłóceń. To jest szczególnie ważne dlatego, że dodaje kursantowi pewności siebie koniecznej do prawidłowego wykonania znacznie trudniejszych zadań. Zdarzać się może, że jeśli osoba egzaminowana z trudem poradzi sobie z tym zadaniem, przy następnych będzie jeszcze bardziej zestresowana a w związku z tym szanse na zdanie maleją.

 

Obsługa techniczna pod maską komory silnika Kia Rio 

  

Podstawowe elementy w komorze silnika do opisu na egzaminie na prawo jazdy w krakowie

 

Rozmieszczenie elementów pod pokrywą silnika nie rożni się wiele od większości pojazdów tej klasy. Nie powinno tutaj nikogo nic zaskoczyć, zwłaszcza że jest to ćwiczone w trakcie kursu na prawo jazdy. Temat ten powinien być omówiony przez instruktora możliwie prosto. Warto aby kursant na zajęciach praktycznych sam omówił wszystkie elementy o które może zostać zapytany na egzaminie. Chodzi o wykonanie symulacji sytuacji egzaminacyjnej. Dobry instruktor będzie wiedział jak to zrobić.

 

Praktyczne rady:

 

Żeby otworzyć pokrywę silnika należy po jej odblokowaniu (pociągniecie dźwigni, która znajduje się wewnątrz pojazdu pod kierownicą - patrz poniższe grafiki), wsunąć rękę pod maskę po prawej stronie od logo Kia i przesunąć wystającą dźwignię w lewo

 

 Otwieranie pokrywy silnika Kia Rio

 

Podpórka pokrywy silnika jest po lewej stronie i jest przymocowana do pokrywy – upewnij się, że została prawidłowo przytwierdzona.

 

Zbiornik płynu hamulcowego. Pamiętaj by powiedzieć jaki ma być prawidłowy poziom tego płynu. Prawidłowa odpowiedź: „poziom musi zawierać się miedzy wskaźnikami minimum a maksimum”. Wskaźniki najlepiej wskazać.

 

Zbiornik płynu hamulcowego Kia Rio

 

Poziom oleju w silniku. Bada się go przy użyciu bagnetu/miarki (patrz grafika). Egzaminator może zapytać kiedy można ten pomiar wykonać? Gdy silnik jest chłodny i tylko gdy pojazd stał na równej powierzchni minimum 5 minut (niektórzy zalecają 10). Praktycznie, żeby wynik był w 100% miarodajny, najlepiej mierzyć poziom po kilku godzinach (np. po postoju w nocy). 

Jeśli poziom oleju jest niewystarczający należy niezwłocznie płyn ten uzupełnić inaczej silnik może się uszkodzić (potocznie: „zatrzeć”). Należy wlewać olej tego samego rodzaju. Producent oleju może być zmieniany. 

 

Zbiornik wyrównawczy cieczy chłodzącej. Tutaj również warto zwrócić uwagę na rodzaj płynu. Dla bezpieczeństwa najlepiej poradzić się w autoryzowanym serwisie lub u zaufanego mechanika. Sprawdzenie poziomu płynu chłodzącego w Kia Rio z silnikiem diesla nie stanowi problemu (w benzynowym zbiornik jest w innym miejscu i jest słabo widoczny), gdyż zbiornik jest widoczny a oznakowania F (full) i L (low) są w widocznym miejscu. Jeśli słońce utrudnia odczyt, można lekko potrząsnąć zbiornikiem lub poruszać całym pojazdem. Wtedy zauważymy poruszającą się w zbiorniku ciecz.

Podobnie jak z płynem hamulcowym i w tym przypadku trzeba zaznaczyć, że poziom musi zawierać się miedzy wskaźnikami minimum a maksimum. Może to oczywiste, ale Twoim zadaniem jest udowodnić egzaminatorowi, że wiesz nawet to co oczywiste (niech widzi).

 

Zbiornik wyrównawczy cieczy chłodzacej

 

Płyn do spryskiwaczy. Zbiornik z tym płynem również jest dobrze widoczny, nie ma na nim jednak wartości minimalnej. Warto nie czekać aż płyn się skończy. Jeśli w zbiorniku nie widać już płynu i nawet mimo tego, że płyn jeszcze wydobywa się z dysz, zaleca się dolać jak najszybciej i najlepiej wypełnić cały zbiornik.

Jeśli chodzi o to jakie płyny wlewać, tu ważne różnice między zimowym a letnim, zachęcamy do przeczytania artykułu z naszego bloga o tym jak dbać o szyby w samochodzie  

 

Zbiornik płynu do spryskiwaczy

  

Sygnał dźwiękowy jest również zaliczany do elementów pod maską silnika, mimo, że jego wywołanie następuje przez naciśnięcie elementów w kabinie pojazdu (patrz grafika poniżej)

 

Podstawowe elementy wewnątrz pojazdu

 

Podstawowe elementy wewnatrz pojazdu

 

Tutaj w zasadzie wszystko jest jasne. Grafika dokładnie obrazuje rozmieszczenie wszystkich elementów, o które może zapytać egzaminator. 

 

Praktyczne rady:

 

Ustawianie lusterek bocznych jest bardzo wygodne. Mechanizm do elektrycznego sterowania ustawienia znajduje się po lewej stronie na drzwiach, obok przycisków sterujących elektrycznie otwierane szyby. 

 

Ustawianie lusterek bocznych w Kia Rio

 

Ustawianie pozycji fotela kierowcy. To akurat ważne jest jeśli chodzi o inne zadanie tzn. prawidłowe przygotowanie do jazdy. Dźwignie, które do tego służą znajdują się po lewej stronie fotela kierowcy. Fotel ten można ustawiać w trzech płaszczyznach: pionowa, pozioma (dźwignia poprzeczna pod fotelem kierowcy, standardowo jak w większości aut tej klasy) oraz kąt nachylenia oparcia. Wersje z wyższym standardem wyposażenia mają dodatkowo bardzo wygodny podłokietnik, znajdujący się pomiędzy fotelami z przodu. 

 

Otwieranie pokrywy komory silnika. Żeby to zrobić należy zwolnić dźwignię, która jak widać na grafice jest po lewej stronie mniej więcej na wysokości kolan. Dźwignię tą należy pociągać łagodnie i z wyczuciem, bo jej szarpanie wcześniej czy później kończy się naciągnięciem lub nawet zerwaniem linki.

 

Dźwignia zwalniania pokrywy komory silnika w Kia rio

 

Dźwignia do otwierania wlewu do paliwa znajduje się standardowo na podłodze po lewej stronie kierowcy. Jest oznakowana stosowną ikonką.

 

Skrzynia biegów. Warto wspomnieć, że skrzynia jest sześciobiegowa a bieg wsteczny wrzuca się przez dźwignięcie przycisku i przesunięcie lewarka w pozycję biegu pierwszego. W trakcie szkolenia trzeba to poćwiczyć – do tego jednak konieczny jest pojazd dokładnie taki jak na egzaminie. Warto przed wyborem szkoły jazdy zapytać czy dokładnie taki pojazd będzie do dyspozycji kursantów, ponieważ jak się okazuje nie wszystkie szkoły taki posiadają. Informacja ta pochodzi od kursantów, którzy przechodzą do naszej szkoły z innych szkół jeszcze przed pierwszym egzaminem państwowym oraz tych, którzy już są po kilku próbach i zapisują się na zajęcia doszkalające z zakresu bezpośredniego przygotowania do egzaminu.

 

Dźwignia zmiany biegów w 6-biegowej skrzyni biegów Kia rio

 

Życzę wszystkim sukcesu na egzaminie. Pamiętajcie, żeby kontrolować stres, bo jego akurat uniknąć się nie da. Da sie jednak zrobić tak aby pracował na własną korzyść. O tym również będę pisał na tym blogu. Zapytacie jeszcze co z oświetleniem pojazdu? Spokojnie, nie zapomnialem o tym. To zostanie omówione w odrębnym artykule. Temat jest wbrew pozorom obszerny i wykarcza już poza ramy tego artykułu. Postanowiłem również, że napiszę artykuł o dodatkowych elementach wyposażenia, które znacząco wpływają na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Do tego również będzie odrębny artykuł. Szykuje się sporo gorących tematów. Sam nie mogę się doczekać.

 

Autor artykułu: Marek Kasprzyk | Właściciel | Quattro | www.quattro.szkola.pl 
Autor zdjęć i grafiki: Marek Kasprzyk | Profil na Facebooku
Dodaj swój komentarz: poniżej za pośrednictwem Facebooka
Kontakt: blog@quattro.szkola.pl 


Quattro w Social Media:
Facebook  |  Instagram  |  You Tube  |  Snapchat  |  Twitter  |  Google+ Nowy Sacz  |  Google+ Kraków

2017-10-09 14:35:12Quattro Sp. z o.o.

Bezsensowne chamstwo kierowców w stosunku do nauki jazdy

24 Czerwiec 2017

Kierowcy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności w stosunku do pojazdów nauki jazdy w Krakowie, Nowym Sączu i wszystkich innych miastach w Polsce. Dlaczego kierowcy tak często trąbią, gdy kursant próbuje ruszyć pojazdem ale nie udaje się i gaśnie? Dlaczego wymachują rękami i używają niecenzuralnych słów, kiedy pojazd jedzie wolniej od pozostałych, bo kursant nie czuje się na siłach aby jechać szybciej. Instruktor nauki jazdy próbuje to uzasadniać aby uspokoić kursanta. Ciężko jednak robić to co chwilę. Na polskich drogach panuje wszechobecne chamstwo i totalny brak zrozumienia prostego faktu, że kursant to osoba bez prawa jazdy, która właśnie uczy się aby zdać egzamin i uzyskać prawo do samodzielnej jazdy - bezpiecznej i kulturalniej. Dodatkowa presja ze strony kierowców rodzi tylko niepotrzebny stres i utrudnia naukę jazdy. To nie przynosi nic dobrego. Wyzywanie instruktorów świadczy tylko i wyłącznie o braku wyobraźni i kontroli emocji - fundament dobrego kierowcy.

 

czytaj dalej

Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w samochodzie i nie łamać prawa?

6 Czerwiec 2017

Dzień dziecka już za nami. Rodzice skoncentrowani są na wspaniałych prezentach dla swojego dziecka. Dzień ten jednak szybko się kończy a następny dopiero za rok. Są takie prezenty, które dziecko powinno otrzymywać codziennie. To jest poczucie bezpieczeństwa. Dzieci, które to otrzymują należą do najszczęśliwszych na świecie. Takie poczucie można dziecku zapewnić na różne sposoby, ale to jest temat bardziej psychologiczny. W tym artykule wskażę Wam jak bezpiecznie przewozić dziecko w samochodzie tak by było w pełni zabezpieczone na okoliczność wypadku. Wskażę najnowsze przepisy prawa o ruchu drogowym i odpowiem na pytanie czy w trakcie nauki jazdy można wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci?

czytaj dalej

Siedem argumentów dlaczego kobiety i mamy powinny robić kurs na prawo jazdy

26 Maj 2017

Umiejętność prowadzenia pojazdu jest dla każdej mamy bardzo ważna. Kiedyś ta opcja była bardzo ograniczona bo niewiele mam miało prawo jazdy. Wynikało to z innej mentalności ale również ze znacznie mniejszej ilości samochodów. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych w Polsce powszechnie uznawano, że kobiety raczej nie powinny prowadzić samochodu. Ta czynność należy do mężczyzn i tyle – tak się utarło. Na szczęście sporo się zmieniło. Obecnie coraz więcej mam, ale również wszystkich kobiet robi kurs na prawo jazdy w Polsce. Dlaczego tak jest? Dlaczego warto wybrać dobrą szkołę jazdy i zrobić solidny kurs nauki jazdy? Dlaczego warto skorzystać z jazd odświeżających w szkole jazdy pod okiem instruktora nauki jazdy?

czytaj dalej

Czy Suzuki Baleno sprzyja szkoleniu na kursach nauki jazdy? | Recenzja

20 Maj 2017

Od października 2016 w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu po 7 latach pojazd egzaminacyjny Mitsubishi Colt został zamieniony na Suzuki Baleno. Na tym pojeździe jeszcze przez najbliższe 4 lata będą odbywały się tam egzaminy na prawo jazdy kategorii B. Po półrocznych testach udało nam się ten pojazd zrecenzować. Przedstawiamy niezależne opinie dwóch instruktorów Quattro w Nowym Sączu, Jurka Fedewicza i Bartka Wiśniewskiego oraz właściciela tej szkoły jazdy Marka Kasprzyka. Opinie na temat tego pojazdu są zbliżone. Pozostaje pytanie: jaka jest jego usterkowość? Testowane pojazdy zostały zakupione w salonie Suzuki jesienią 2016r. Ich przebiegi to około 20 tys. km. Za kolejne 20 tys. km będziemy wiedzieć więcej.

czytaj dalej

Quattro najlepsze z teorii i praktyki! Zdawalność egzaminów na prawo jazdy za 1 kwartał 2017

13 Maj 2017

Po raz pierwszy w Nowym Sączu opublikowano wyniki zdawalności ze wszystkich podejść do egzaminów na prawo jazdy a nie tylko za pierwszym. Ponadto zaprezentowano wyniki kwartalne a nie półroczne jak to miało miejsce przez ostatnie 4 lata. Wyniki podzielono na 4 grupy bazując na ilości podejść do egzaminu. Szkoła Jazdy Quattro od lat znajduje się w grupie największych szkół jazdy i ponownie w ścisłej czołówce. Tym razem Quattro deklasuje konkurencję i zgarnia oba pierwsze miejsca także może się poszczyć najwyższą zdawalnością zarówno z teorii jak i praktyki. Jest to nie lada wyczyn, zwłaszcza że spod jej skrzydeł wychodzi kilka razy więcej absolwentów niż z mniejszych szkół a procent zdawalności jest naprawdę wysoki.

czytaj dalej

Jak rozpoznać niedzielnego kierowcę zanim Cię zaskoczy?

18 Kwiecień 2017

Szkoły jazdy, które uczą jazdy na pamięć, wyrabiają w kursancie bardzo złe nawyki, nie uczą dobrych postaw, elastyczności w podejściu do ruchu drogowego, wyobraźni oraz zdolności do bezpiecznych reakcji. Taki właśnie jest niedzielny kierowca. On nigdy nie jeździ wzorowo. Choć nie do końca czuje się za kierownicą pewnie, nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie on jest przysłowiowym niedzielnym kierowcą. W tym artykule, znajdziesz odpowiedź na takie pytania: Po czym rozpoznać niedzielnego kierowcę? Jakie są typowe zachowania niedzielnego kierowcy? Jak zachować się w stosunku do niedzielnego kierowcy w celu zachowania maksimum bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego?

czytaj dalej
Obsługa Suzuki Baleno - jak poradzić sobie na egzaminie na prawo jazdy?

Obsługa Suzuki Baleno. Jak poradzić sobie na egzaminie na prawo jazdy?

6 Kwiecień 2017

Od października 2016 w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu egzaminy państwowe na prawo jazdy kategorii B przeprowadzane są na Suzuki Baleno. Obsługa tego pojazdu nie jest skomplikowana, ponieważ elementy które trzeba wskazać ułożone są standardowo dla tej klasy pojazdów. Warto jednak zapoznać się z budową tego pojazdu, aby bez stresu pokonać pierwsze wyzwania egzaminu. Powinieneś umieć wskazać gdzie i przy użyciu jakich przyrządów lub wskaźników sprawdza się poziom odpowiednich płynów w pojeździe. Musisz znać nazwy świateł zewnętrznych i umieć je sprawdzić. Grafiki, które prezentujemy obrazują to najlepiej.

czytaj dalej

Co warto mieć w bagażniku oprócz tego co trzeba?

18 Marzec 2017

Bagażnik auta to zwykle bardzo pojemne miejsce, które na pierwszy rzut oka w cale może się takie nie wydawać. Najważniejsze, aby niezależnie od tego co przewozimy, robić to bezpiecznie oraz być  przygotowanym na wszystkie… no może na większość sytuacji drogowych i nie tylko. Pomysły tu opisane oparte są na doświadczeniach własnych oraz tych nabytych w trakcie realizacji kursów na prawo jazdy w Krakowie i Nowym Sączu. Pojazdy szkoły jazdy są intensywnie eksploatowane, średnio po 12 godzin dziennie w trybie 6 dni na tydzień, przez większość część roku. Taka intensywność narzuca nam konieczność doskonałego przygotowania, aby kurs nauki jazdy przebiegał komfortowo, bezpiecznie i bez zakłóceń. 

czytaj dalej

Czy kobiety naprawdę nie potrafią prowadzić?

10 Marzec 2017

To, że kobiety nie potrafią prowadzić auta i w ogóle pojazdów mechanicznych dla wielu mężczyzn jest pewne. Pytanie skąd ta pewność? Czy predyspozycje kobiet do prowadzenia samochodu są rzeczywiście słabsze? Czy kobiety w ogóle powinny prowadzić samochód? Która płeć jest bardziej bezpieczna na drodze? Jakie błędy zarzuca się obu płciom? Na co najczęściej narzekają za kierownicą kobiety i mężczyźni? Czym różnią się style prowadzenia pojazdów obu płci? Czy w procesie nauki jazdy można wpłynąć na wyeliminowanie walki płci w tej kwestii? Czy kształtowanie tolerancyjnych postaw jeszcze w szkole jazdy na kursie na prawo jazdy da pożądany efekt? Jak obie płci reagują na pojazdy nauki jazdy w Krakowie i Nowym Sączu w trakcie szkolenia?

czytaj dalej

Jak dobrze wymienić koło ?

28 Luty 2017

Kapeć wcześniej czy później czeka każdego. Lepiej na taką ewentualność być dobrze przygotowanym. Przed podróżą, zwłaszcza dłuższą, trzeba koniecznie upewnić się, że w aucie jest komplet sprzętu do wymiany koła na zapasowe. Oczywiście trzeba pamiętać o utrzymaniu koła zapasowego w dobrym stanie. To może jednak nie wystarczyć. Wcześniej trzeba dowiedzieć się jak to zrobić bezpiecznie. Wymiana koła nie jest wcale niczym skomplikowanym. Nie wymaga również użycia dużej siły. W tym artykule opisuję krok po kroku co trzeba zrobić aby wymiana koła poszła gładko. W pojazdach szkoły jazdy opony często są uszkadzane, dlatego instruktorzy nauki jazdy zawsze wiedzą co robić.

czytaj dalej

Jak dobrać najlepsze opony by nie przepłacić?

16 Luty 2017

Streszczenie: Prawidłowy dobór opon do własnego pojazdu to jedna z najważniejszych rzeczy jakie należy zrobić w ramach utrzymania wysokiego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Żeby zrobić to dobrze nie warto się spieszyć a zwłaszcza kupować tzw. opon "okazyjnych", które kuszą wspaniałą ceną. Niekoniecznie trzeba też wydawać fortunę. Najpierw warto poznać parametry opon we własnym aucie a także jednostki jakimi się je opisuje np. indeks prędkości. Dobierając opony do pojazdu szkoleniowego nauki jazdy staramy się brać także pod uwagę specyficzny sposób ich użytkowania. Tobie również to polecam. Dopiero jak poukładasz te informacje możesz zabierać się za własne poszukiwania. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to teraz jest najlepszy czas.

czytaj dalej

Czy Quattro spełnia oczekiwania kursantów? Ankieta satysfakcji klienta. Wyniki za rok 2016.

8 Luty 2017

Streszczenie: Wprowadzając nową stronę internetową zdecydowaliśmy się na publikowanie aktualnych wyników ankiet satysfakcji klienta Quattro. Z tego co nam wiadomo jesteśmy pierwszą szkołą jazdy w Polsce, która to robi. Nie boimy się Opinie naszych klientów. Wręcz przeciwnie, prosimy o nią, bo chcemy z niej skorzystać. Robimy to już od lat. Nasza ankieta jest stale rozwijana. Teraz przedstawiamy nie tylko wyniki, ale również to jak jest zbudowana. Narażamy się przez to na ekspozycję tajemnic handlowych naszej firmy. W tym przypadku jednak nie mamy nic przeciwko, gdyż służy to rozwojowi branży szkolenia kierowców. Jeśli inne ośrodki szkolenia kierowców z tego skorzystają i wprowadzą podobną ankietę, to w porządku. Nawet nas to ucieszy. Służy ona klientowi, który powinien mieć ...

czytaj dalej

Jak w zimie dbać o szyby w samochodzie by jeździć bezpiecznie?

24 Styczeń 2017

Streszczenie: Dobry kurs na prawo jazdy obfituje w informacje dotyczące samej nauki jazdy ale również prawidłowego dbania o pojazd o różnych porach roku. To właśnie zimą należy szczególnie dbać o pojazd. Zimą najbardziej uciążliwa jest walka z zamarzniętymi szybami. Instruktorzy nauki jazdy o tej porze roku często na przygotowanie pojazdu muszą poświęcić kilkanaście minut. Kursant tego ciężaru nie odczuwa. Jednak po pozytywnie zaliczonym egzaminie państwowym na prawo jazdy w Krakowie, Nowym Sączu czy innych polskich miastach uzyskuje wymarzone prawo jazdy i wsiada do wlasnego auta. Wraz z tym przywilejem przejmuje rownież finkcję dbania o pojazd. Jak najwygodniej i najskuteczniej zatroszczyć się o szyby swojego auta w zimie dowiesz się z tego artykułu.

czytaj dalej
Podsumowanie roku 2016 w branży nauka jazdy w polskich szkołach.

Podsumowanie 2016 roku. Jak będzie wyglądała ścieżka do prawa jazdy w 2017?

10 Styczeń 2017

W roku 2013 przez wprowadzane ustawy branżę szkolenia kierowców obrócono do góry nogami. Zmiany w prawie są jednak koniecznością. Nie wszystkie nowe pomysły przyjmują się jednak od razu. Weryfikuje je rzeczywistość. Mamy do czynienia z amatorstwem i bałaganem gdy zawodzi przygotowanie merytoryczne oraz jakość wdrażania tak ważnych ustaw. Z tym temat prawa jazdy łączyć się nie może. W grę wchodzi przecież  nasze bezpieczeństwo. Rok 2016 miał być rokiem zmian, podobnie jak rok 2015. Tych jednak się nie doczekaliśmy. Natomiast wokół tematów: prawo jazdy, nauka jazdyegzamin na prawo jazdyszkoła jazdy jest jak zwykle sporo hałasu. I nie ważne czy chodzi o Kraków czy Nowy Sącz

czytaj dalej

Nie taka zima straszna. Dlaczego warto robić kurs na prawo jazdy na śniegu i lodzie?

16 Grudzień 2016

Kursanci boją się zimy, dlatego kurs nauki jazdy odkładają na wiosnę lub spieszą się by jeszcze jesienią zdobyć upragnione prawo jazdy. Dowiedz się dlaczego nauka jazdy w zimie pozwoli ci raz na zawsze pozbyć się lęku przed warunkami drogowymi typowymi dla tej pory roku. Poznaj wszystkie argumenty przemawiające za tym, że egzamin na prawo jazdy łatwiej zdać właśnie w zimie. Zanim podejdziesz do tematu kursu zapoznaj sie z trzema kwestiami: Prawo jazdy Kraków - zbadaj specyfikę ścieżki do uzyskania tego dokumentu w Krakowie i Nowym Sączu | Nauka jazdy Kraków - poczytaj o tym czym różni się nauka jazdy w dużym i małym mieście | Szkoła jazdy Kraków - zbadaj czym mogą różnić się od siebie szkoły jazdy i czy spełniają wszystkie twoje oczekiwania.

czytaj dalej